Pro svoje děti chceme jen to nejlepší, což zahrnuje i pocit bezpečí, a to pokud možno kdykoliv a kdekoliv. Přemýšlíte, jak toho docílit?
V rámci Teens zóny na Empower Day budete mít příležitost zúčastnit se inspirativní přednášky s Jakubem Otipkou na téma „Jak nevychovat oběť ani agresora“, která vám umožní prohloubit vaše znalosti a dovednosti v rodičovství a podpořit vaše děti na cestě k bezpečnému a sebevědomému vývoji.
Jakub vám, díky svým bohatým zkušenostem z práce s dětmi, představí praktické nástroje a strategie, jak si poradit s nejčastějšími výzvami, jimž děti dnes čelí, a jak je připravit na bezpečný a sebevědomý vstup do světa mimo domov. Přednáška nabídne nejen inspiraci, ale i konkrétní rady, jak poznat, kdy vaše dítě potřebuje pomoc, a jak mu poskytnout podporu při budování zdravého sebevědomí.
Jakubovu přednášku naleznete v programu Empower Day, v pátek 12. 4. 2024, od 10 do 11 hodin.
O lektorovi
Jakub Otipka patří k předním světovým expertům z oblasti osobní a profesní bezpečnosti. Jako dospívající byl brutálně napaden pravicovými extremisty a následně zařazen do programu ochrany svědků, což určilo jeho další životní směřování. Po tomto incidentu se rozhodl, že nechce dále žít ve strachu a začal s tréninkem různých bojových sportů a umění.
V současné době působí Jakub jako ředitel České Krav Maga Asociace, největší české sebeobranné organizace, a současně má na starosti rozvoj sebeobranného systému KM v rámci celého světa. Během jeho kariéry prošlo jeho kurzy více než 30 tisíc klientů, připravil více než 200 profesionálních instruktorů a spolupracoval s řadou vládních i soukromých organizací u nás i v zahraničí.
Mimo těchto komerčních aktivit věnuje Jakub také relativně dost prostoru a času práci s nejohroženějšími skupinami obyvatel. Stojí mj. za charitativními projekty Nenechte si ubližovat, který se věnuje zvyšování úrovně bezpečnosti žen a dětí, Bezpečí pro seniory a několika dalšími.
O Akademii Bezpečí
Jedná se o charitativní projekt České krav maga asociace, která se původně zabývala šířením izraelského sebeobranného a taktického systému Krav Maga. Koncepci boje a sebeobrany jako takové opustila asociace již řadu let nazpátek. Co se týká pojetí jejich aktivit, tak se vždy snaží o vymezení oproti bojovým sportům a umění. Své klienty neučí, jak bojovat, ale jak se boji vyhýbat – mentálně, verbálně i fyzicky. Ve všech jejích programech mají klienti možnost seznámit se s řešeními jednotlivých problémů na různých úrovních – přístup, prevence, bezpečné chování. Zároveň také na taktické a technické úrovni. Pro lepší představu o aktivitách asociace můžete zhlédnout teaser ke zmiňovanému projektu Akademie Bezpečí.
Projekt se zaměřuje primárně na zvyšování úrovně osobní bezpečností. Pracuje jak s širokou veřejností, tak i s neziskovými organizacemi a jejich klienty z řad obětí různých patologických jevů (zločiny z nenávisti, obchodování s lidmi, DN, sexuální útoky, šikana.. apod.). Mimo to v rámci projektu Akademie bezpečí vytváříme platformu pro mezioborové sdílení zkušeností a organizujeme mezinárodní konference a setkání s odborníky ze souvisejících oborů. Projekt se dlouhodobě snaží být relevantním zdrojem informací pro všechny trenéry, učitele, psychology a rodiče a rozvíjet tak jejich kompetence pro podporu svých klientů i bližních.