Blížící se konference Equal Pay Day pořádaná organizací Business & Professional Women CR ve dnech 11.-12. 4. je již 15. ročníkem této prestižní události. Kromě pohledu na problematiku gender pay gap nabízí i inspiraci a návody, jak tuto situaci aktivně měnit ať již z pohledu jednotlivce, týmu či firmy. Navíc umožňuje zúčastnit se největšího speed mentoringu v Česku, kterým od počátku prošlo přes 20 tisíc žen v roli mentees, některé i opakovaně. Proč tato událost každoročně láká stovky žen a mužů a co jim přinese tentokrát?
Stalo se již dobrým zvykem, že firmy nakupují pro své zaměstnance větší množství vstupenek a nabízejí je jako benefit a příspěvek k osobnímu růstu. Přijít na konferenci Equal Pay Day s celým firemním týmem totiž znamená investovat do budoucnosti firemní kultury a společnosti jako celku. Získané znalosti a inspirace mohou vést ke konkrétním pozitivním změnám přímo u vás ve firmě.
Rovnost odměňování nemusí být primárním motivem pro váš tým k účasti na konferenci. Vzhledem k nepřebernému množství témat týkajících se kariérního a osobního rozvoje, podporou účasti na konferenci prakticky investujete do vašeho firemního vzdělávání a rozvoje talentů.
Jako mentorka a bývalá seniorní manažerka vidím v účasti celých týmů na konferenci mnoho dalších přínosů, které mohou posílit osobní i profesní rozvoj jednotlivých členů týmu, celého týmu a v konečném důsledku i vaší firmy a společnosti jako takové. Jaké to jsou?
1. Leadership a kariérní rozvoj
Konference Equal Pay Day je především o vzdělávání a osvětě, která mění paradigma ve firemním prostředí. Přináší odborné znalosti o rovnosti odměňování a zároveň široké spektrum informací o kariérním rozvoji. Zahraniční spíkři i mentorky dávají konferenci zcela jiný rozměr, protože máme na chvíli možnost vystoupit z vlastní bubliny a nahlédnout, jak to funguje jinde. Například v jiných zemích, což se budeme moct dozvědět díky panelové diskuzi velvyslanců a velvyslankyň s tématem “Různé země, různé přístupy, stejné téma genderové rovnosti a jak se můžeme inspirovat?” nebo z vystoupení Neveny Crljenko, Vice President Public Affairs Philip Morris International, která vysvětlí, proč jsu rovné příležitosti jsou globálním byznys tématem.
2. Networking a rozšiřování kontaktů
Networking patří ke klíčovým prvkům pro rozvoj kariéry i inovací. Příležitost setkat se s odborníky z různých odvětví a navázat užitečné kontakty v uvolněné atmosféře, jsou velkou přidanou hodnotou konference Equal Pay Day, která představuje ideální prostředí pro navazování nových profesních i osobních vztahů a sdílení know-how. “Můžete zde potkat lidi, se kterými byste se jinak nepotkali,” souhlasí Barbora Jarošová, Global Customer Experience Lead z AB InBev a též jedna z mentorek Empower Day. Při počtu 80 mentorek, dalších desítek hostů vzdělávacích zón a komerčních vystavovatelů plus více než 600 návštěvníků je opravdu z čeho vybírat.
Těm, kteří jsou poněkud stydlivější může napomoci aplikace Eventee, v níž si mohou vytvořit vlastní profil, prohlédnout profily ostatních účastníků včetně mentorek a snadno si přes ni domluvit setkání kdykoliv v průběhu akce.
3. Inspirativní příběhy a motivace
Konference je zároveň prostorem pro sdílení inspirativních příběhů. Spolu s motivujícími přednáškami i sdílením během skupinových mentoringů poskytnou členům týmu energii a odhodlání k dosažení jejich osobních a profesních cílů. Přímá interakce s úspěšnými osobnostmi pro týmy představuje motivační zážitek. “Když to zvládla ona, já můžu taky,” taková je podle Barbory Jarošové obvyklá reakce.
Co mentorka, to silný příběh, za všechny stačí uvést pár jmen: Jana Havrdová, viceprezidentka Hospodářské komory, prezidentka ČKF a předsedkyně správní rady Nadačního fondu Aktivní Česko; Michaela Chaloupková, členka představenstva ČEZ; Mirka Čejková, konzultantka a spolumajitelka technologické firmy Virtual Lab; kreativní producentka TV Nova Klára Follová nebo irská podnikatelka indického původu Sonia Deasy, spolumajitelka kosmetické společnosti Pestle & Mortar, která právě vstupuje na český trh.
4. Osobní rozvoj a sebezdokonalování
Na své si zde přijdou jak firmy, tak podnikatelé či jednotlivci, kteří hledají nové příležitosti a nástroje pro osobní růst a sebezdokonalování. Individuální rozvoj vede k lepšímu sebevědomí a schopnosti řešit výzvy v pracovním i osobním životě.
Například s advokátkou Alenou Vlachovou mohou v rámci mentoringu vyřešit téma “Rodina vs. kariéra. Co opravdu chci a co jsem ochotna pro to udělat”, od Cristiny Mountean, zakladatelky a ředitelky společnosti Vornica, se zase dozví o sedmi úrovních růstu pro ženy na vedoucích pozicích a koučka Kristin LaRonca Parpel je naučí umění ozvat se – protože, když nepožádáte, o co chcete, tak to nikdy nezískáte. Kdo preferuje individuální setkání může si rezervovat kouče v Koučinkové zóně.
(…)
Autorkou textu je Barbora Štanglová